کسی که ریختن خون مسلمانان را واجب می داندوارث پیامبراست یادعوت کننده به وحدت

رهبر انقلاب در دیدار اساتید، قاریان و حافظان مسابقات بین‌المللی قرآن:
حنجره دعوت‌ مسلمانان به وحدت حنجره الهی و زبان تحریک‌ به دشمنی زبان شیطان است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از دستورات مهم قرآن خطاب به مسلمانان را حفظ اتحاد و یکپارچگی دانستند و تأکید فرمودند: امروز هر حنجره و زبانی که مسلمانان را به وحدت دعوت کند، حنجره الهی است و هر حنجره و زبانی که مسلمانان و مذاهب اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند، زبان شیطان است.


 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز(شنبه) در دیدار اساتید، قاریان و حافظان شرکت کننده در سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، یکی از دستورات مهم قرآن خطاب به مسلمانان را حفظ اتحاد و یکپارچگی دانستند و تأکید کردند: امروز هر حنجره و زبانی که مسلمانان را به وحدت دعوت کند، حنجره الهی است و هر حنجره و زبانی که مسلمانان و مذاهب اسلامی را به دشمنی با یکدیگر تحریک کند، زبان شیطان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با تأکید بر لزوم انس و آشنایی بیشتر مسلمانان با قرآن و معارف سعادت‌بخش و عزت‌آفرین آن افزودند: یکی از خطاب‌های قرآنی به مسلمانان، اتحاد حول ریسمان الهی و متفرق نشدن است که در مقابل آن، آموزش و روش استعماری قرار دارد که ایجاد اختلاف میان امت اسلامی و تشدید تعصب‌های مذهبی، دستور کار آن است.

ایشان با اشاره به فریب خوردن برخی حکومت‌ها و دولت‌های اسلامی، و بازی آنان در زمین دشمن، خاطرنشان کردند: اتحاد و اتفاق میان مسلمانان، یک «فریضه فوری» است.

رهبر انقلاب اسلامی، کشتار و خونریزی، تروریسم کور و فجایع مربوط به آن، و بوجود آمدن فرصت برای رژیم غاصب صهیونیستی را از نتایج اختلاف و تفرقه میان امت اسلامی برشمردند و فرمودند: امروز، روز امتحان برای مسلمانان و دولت‌های اسلامی است، و ملت‌های اسلامی باید کاملاً هوشیار باشند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به موج اسلام‌ستیزی که از جانب غرب ضد دنیای اسلام آغاز شده است، تأکید کردند: دشمنان غربی، شمشیر را بر ضد مسلمانان از رو بسته‌اند، بنابراین امت اسلامی باید عوامل اقتدار و توانایی درونی خود را تقویت کنند که یکی از مهم‌ترین این عوامل، اتحاد و یکپارچگی و تمرکز بر نقاط اشتراک است.

رهبر انقلاب با اشاره به اینکه دنیای اسلام امروز تشنه حقایق قرآنی است افزودند: برخلاف گذشته که برجستگان دنیای اسلام برای رساندن صدای آزادی‌خواهی خود شعارهای سوسیالیستی و کمونیستی سر می‌دادند، امروز از شرق تا غرب دنیای اسلام اگر کسانی بخواهند شعار عدالت، استقلال، آزادی و عزت را فریاد کنند شعارهای قرآنی را سر می‌دهند.

معظم‌له برگزاری جلسات و مسابقات قرآنی را وسیله‌ای برای نزدیک شدن بیشتر به حقیقت و روح قرآن کریم دانستند و خاطرنشان کردند: فراگرفتن معارف قرآنی زمینه‌ای برای رسیدن به سلامت، امنیت و عزت و سامان یافتن زندگی مسلمانان در سایه تعالیم قرآن است.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گزارشی از تلاش‌های این سازمان در جهت بسط معارف قرآنی و همچنین برگزاری سی‌امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بیان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی حضور قاریان، حافظان و اساتید قرآنی از 70 کشور جهان را از نقاط برجسته این دوره از مسابقات خواند و گفت: سازمان اوقاف در یک سال گذشته به منظور توسعه و همچنین ارتقای فعالیت‌های قرآنی در کشور برنامه‌های متنوعی را در دستور کار قرار داده است.

تفاهم با حزب الله حرام است؛ همکاری با اسرائیل واجب!

عضو شورای علمای برجسته عربستان سعودی و مشاور دیوان پادشاهی، با تمجید از مواضع جدید قرضاوی در اعلام عدم امکان تفاهم یا به رسمیت شناختن حزب الله، این حزب را "بدترین دشمن" نامید و تاکید کرد: هیچ گونه امکانی برای همراهی یا تفاهم با حزب الله وجود ندارد. 

 «شیخ عبدالله بن منیع» عضو شورای علمای برجسته عربستان سعودی و مشاور دیوان پادشاهی دیروز در گفتگو با روزنامه الشرق عربستان مدعی شد:  شیخ یوسف قرضاوی قبلا به گمان این که برحق دانستن حزب الله نوعی دعوت به تقریب است، از آنان دفاع می کرد اما شنیدم که اکنون حقیقت بروی آشکار شده و فهمیده است که مردان حزب الله صادق نیستند، بلکه اهل نفاقند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که قرضاوی و اربابش، امیر قطر؛ در برقراری رابطه با رژیم اشغالگر گوی سبقت را از دیگر کشورهای عربی ربوده اند و همکاری قطر و رژیم صهیونیستی در عرصه های امنیتی و نظامی بر کسی پوشیده نیست.

شیخ سعودی در ادامه افزود: خداوند را شکرو سپاس می گوییم که شیخ ما به بصیرت و ادراک حقیقت نائل آمد و دانست که سربازان حزب الله هرگز صادق نبوده اند و حوادث اخیر سوریه نیز ثابت کرد که آنان از هر دشمنی دشمن ترند از این رو باید از قرضاوی به دلیل عدول از مواضع قبلی اش در حمایت از حزب الله تشکر کنیم و البته ما پیش از او به این درک رسیده بودیم.

از سوی دیگر شیخ قیس آل مبارک عضو هیات علمای برجسته عربستان نیز در گفتگو با این روزنامه سعودی، حزب الله لبنان را گروهی بدنام توصیف کرد و مدعی شد: بر همه مسلمانان واجب است در برابر این حزبی که ایران در لبنان به وجود آورده بایستند.

وی مدعی شد: حجت بر همه تمام شده و بر همگان مشخص گردیده که این حزب، وصله ناجوری در جهان ماست (!)

به نظر می رسد پیروزی ارتش سوریه در منطقه استراتژیک القصیر - که نقشه های حامیان تروریست ها برای سقوط نظام سوریه را بیش از پیش نقش بر آب کرد- چندان بر سردمداران مرتجع منطقه گران آمده که شیوخ وابسته به دربارهای عربی، اکنون از وارد کردن هرگونه اتهام ناروا و تهمت های آشکار به "حزب الله" پروا ندارند؛ تشکّلی که بدون در اختیار داشتن انبارهای بزرگ تسلیحاتی ارتجاع عرب، رژیم صهیونیستی  را بارها به زانو درآورده است.

/ 0 نظر / 9 بازدید